Zapraszamy na kompleksową diagnostykę i analizę biomechaniki wad postawy za pomocą podoskopu oraz podoSmarta : skanowanie i zapis cyfrowy.

Na podstawie badania opracowywane i wykonywane są w TC wkładki ortopedyczne firmy BIOMED.

Badanie dynamiczne oraz badanie statyczne. 

PodoSmart – badanie statyczne

Innowacyjna technologia, pozwalająca na lepsze zbadanie, śledzenie i analizowanie wzorca chodu Pacjenta w warunkach naturalnych, podczas swobodnego ruchu lub biegania.

Badana jest każda chwila cyklu chodu, każda faza. Dzięki temu mamy kompletny obraz biomechniczny, nie tylko w momencie obciążenia i kontaktu z podłożem, ale również w fazie przenoszenia. Precyzyjnie mierzone są kąty, prędkości, przyspieszenia i wiele innych parametrów oraz biomarkerów.

Pacjent wkłada odpowiednio dobraną wkładkę Digitsole TM do swojego obuwia i zaczyna chodzić lub biegać. Odczyty wykonywane przez wkładkę Digitsole TM są przesyłane do programu centralki Podostation TM poprzez Bluetooth.

Złożone algorytmy przetwarzają pozyskane informacje i prezentują wyniki w postaci użytecznych i czytelnych danych klinicznych, które mogą być wykorzystane do pomiaru skuteczności leczenia.

Program PodoSmart® dostarcza diagnozę Pacjenta oraz proponuje dedykowane ćwiczenia oparte na wzorcach biomechanicznych badanego i uwagach badającego go specjalisty. 

Podoskop diagnostyczny – urządzenie do diagnostyki statycznej stóp.

Podoskop ten jest podświetlany i posiada lustro oraz wbudowaną kamerę HD do wykonania zdjęcia/filmu podeszwowej strony stóp.
Kamera HD umożliwia zrobienie zdjęcia lub nakręcenie sekwencji filmowej (np. podczas wykonywania przysiadu).

Wynik badania jest zapisywany w elektronicznej karcie pacjenta, co umożliwia badanie zmian podczas etapów leczenia wad postawy.

Badanie statyczne stóp pacjenta oraz ocena wad stóp metodą odbicia lustrzanego.

Odtwórz wideo