Swoimi efektami z powodzeniem może konkurować z botoksem, a w skuteczności prześciga nawet drogie kremy przeciwzmarszczkowe. O czym mowa? O kinesiotapingu! Ta metoda, która pozwala zachować młody wygląd, polega na przyklejaniu różnokolorowych taśm na twarz. Brzmi ciekawie? Dowiedz się o niej więcej.

Czym jest kinesiotaping?

 

Kinesiotaping, znany też jako taping oraz plastrowanie, jest metodą fizjoterapii, która polega na przyklejaniu elastycznych taśm o różnej długości na ciało. Metoda została opracowana w latach 70. XX wieku przez dr. Kenzo Kase, chiropraktyka, który poszukiwał dla swoich pacjentów skutecznej metody zmniejszenia bólu i przyniesienia ulgi w bólach mięśni.

 

Zasady naklejania taśm oparte są na kinezjologii, czyli gałęzi nauki zajmującej się ruchem człowieka. Kolorowe plastry nie bez powodu kojarzą się ze sportowcami. W czasie zawodów sportowych można zauważyć wielu startujących, którzy są oklejeni taśmami. Plastrowanie dynamiczne, stosowane w schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego, może być stosowane nie tylko u mocno aktywnych fizycznie osób.

Facetaping, czyli kinesiotaping estetyczny

 

Metoda używania taśm wykorzystywana jest nie tylko podczas leczenia kontuzji – przyjęła się też w medycynie estetycznej. Facetaping polega na naklejaniu na twarz specjalnych taśm z klejem.

Dzięki znajomości mięśni twarzy podczas stosowania taśm można:

  • pobudzić układ limfatyczny do zwiększonego przepływu chłonki,
  • stymulować układ krwionośny do pracy,
  • dotlenić i odżywić tkanki głębokie.

To efektywna, nieinwazyjna, bezpieczna i bezbolesna metoda, która pozwala na pozbycie się zmarszczek. Do tego jest relatywnie tania w porównaniu do drogich zabiegów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Taśmy wykonane są z bawełny, a klej jest hipoalergiczny – ryzyko wystąpienia uczulenia jest minimalne.

Skuteczność działania taśm jest możliwa dzięki ich prawidłowej aplikacji. Taśmy nałożone na twarz w odpowiedni i prawidłowy sposób rozluźniają napięte mięśnie. Dzięki wspomaganiu pracy mięśni przywracają prawidłowy tonus, pobudzają działanie układu krążenia i limfatycznego.

 

Jak taśmy działają na mięśnie twarzy?

 

Czy wiesz, że na twarzy masz około 70 mięśni, które odpowiadają za jej kształt i pozwalają na wyrażanie emocji? Poruszanie się mięśni powoduje pojawianie się bruzd na skórze, czyli zmarszczek, które z upływem czasu coraz mocniej się pogłębiają.

Jak kolorowe taśmy działają na mięśnie twarzy? Po nałożeniu taśma bardzo delikatnie unosi skórę, w ten sposób zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą a tkankami podskórnymi. W efekcie zmniejsza się napięcie i ucisk na naczynia limfatyczne, odczuwalna są poprawa krążenia i zwiększenie przepływu limfy.

To naturalna i o wiele mniej inwazyjna metoda radzenia sobie ze zmarszczkami niż stosowanie botoksu, wypełniaczy czy zabiegów z użyciem laserów.

Ważne jest to, aby zabieg przeprowadzony był przez osobę z odpowiednimi kompetencjami i doświadczeniem. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że uzyskasz pożądany efekt, bez przykrych skutków ubocznych.

Zalety kinesiotapingu estetycznego

 

Facetaping to dobry wybór bez znaczenia na to, jakie masz wcześniejsze doświadczenia z pielęgnacją twarzy. Metoda sprawdzi się u Ciebie także w sytuacji, jeśli nigdy wcześniej nie stosowałaś zabiegów przeciwzmarszczkowych ani nie korzystałaś z pomocy medycyny estetycznej.

To rozwiązanie dla Ciebie, jeśli chcesz uwolnić tkanki od obrzęków, zniwelować drugi podbródek, czy tzw ,,chomiki’’, poprawić owal twarzy, poprawić krążenie w obrębie twarzy. Taśmy są dobrym rozwiązaniem, jeśli zauważasz u siebie pierwsze objawy starzenia. Dzięki tej metodzie pozbędziesz się objawów upływającego czasu.

Kinesiotaping estetyczny przynosi wiele korzyści. Przy stosowaniu zauważyć można:

  • redukcję drugiego podróbka,
  • poprawę jędrności skóry,
  • poprawę elastyczności skóry,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • przyspieszoną regenerację tkanek,
  • zmniejszenie widoczności blizn,
  • pozbycie się opuchlizny, obrzęków twarzy,
  • uczucie odprężenia,
  • wymodelowanie kształtu twarzy.
  • Podniesienie piersi

Facetaping sprawdza się nie tylko jako zabieg anti aging. Możesz korzystać z niego także:

  • podczas leczenia infekcji górnych dróg oddechowych,
  • przy zapaleniu zatok, przeziębieniu, bólu głowy,
  • podczas leczenia wad wymowy,
  • w trakcie terapii mowy, terapii oddechowej i przy porażeniu nerwu twarzowego,
  • w walce z bruksizmem (nocne zgrzytanie zębami).

Przeciwskazania do tapingu twarzy

 

Taping to nieinwazyjna i bezbolesna metoda, po którą sięgnąć możesz w wielu przypadkach. Jak każdy zabieg medycyny estetycznej ma jednak pewne przeciwskazania.

Jeśli masz aktywne stany zapalne i chorobowe skóry lub świeże rany na twarzy, lepiej wstrzymać się z wykonywaniem zabiegu. Przeciwskazaniem do kinesiotapingu jest także zakrzepica żył oraz uczulenie na klej.

Aby sprawdzić, czy nie pojawi się u Ciebie reakcja alergiczna, przyklei kawałek plastra na nadgarstek i sprawdź stan skóry po godzinie. Jeśli skóra nie jest zaczerwieniona ani podrażniona, możesz bezpiecznie zastosować facetaping.

Chcesz poprawić wygląd swojej twarzy, poprawić krążenie i zmniejszyć obrzęki? Nie czekaj i już teraz skorzystaj z możliwości, które daje kinesiotaping estetyczny – umów się na zabieg!