Masaż Kobido to połączenie różnych technik, które dają zachwycające rezultaty dla Twojego ciała i cery. Dowiedź się, dlaczego warto się zapisać na ten zabieg w TC Technologia  Ciała.

 

 

Masaż Kobido wywodzi się z Japonii, gdzie od lat nieustannie cieszy się dużą popularnością. W dawnych czasach mogli korzystać z niego wyłącznie członkowie rodu cesarskiego oraz szlachetnie urodzeni.

 

Masaż to połączenie różnych technik, szybszych i wolniejszych ruchów, które przynoszą  zachwycające efekty. Po skończonym masażu zaobserwujesz zmiany nie tylko w swoim wyglądzie, ale i samopoczuciu.

Mówi się, że jest on jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie japońskich form masażu twarzy. Nic dziwnego, skoro składa się z sześciu zupełnie różnych etapów:  rozluźniający masaż skóry głowy i włosów,  masażu tkanek głębokich, części wprowadzającej w stan całkowitego odprężenia, drenażu limfatycznego, części liftingującej, a także akupresury.

 

Jedną z najbardziej intensywnych jest część liftingująca. Wiąże się z lekkim uczuciem dyskomfortu, ponieważ osoba wykonująca masaż lekko podbiera i podszczypuje skórę. Dzięki tej technice poprawi się owal Twojej twarzy, a zmarszczki staną się mniej widoczne.

 

Za młodszy wygląd skóry odpowiada również masaż tkanek głębokich,  (bez użycia olejków). Poprzez zmniejszenie napięcia mięśni pomaga zniwelować zmarszczki. Po nim następuje część podczas której masażysta wprowadzi Cię w stan głębokiego relaksu. Pamiętaj, że pozbycie się stresu również będzie miało pozytywny wpływ na wygląd skóry! Odpowiednie ruchy dłoni pomagają nie tylko w zniwelowaniu napięcia nerwowego, ale usprawniają przepływ krwi i poprawiają koloryt skóry.

Masaż Kobido – korzyści dla ciała i ducha
 

Wśród korzyści tego typu zabiegu można zaliczyć:

 • mniejsze napięcie mięśni twarzy, a tym samym mniej widoczne zmarszczki mimiczne;
 •  zwiększona produkcja elastyny i kolagenu;
 • poprawa kolorytu skóry i owalu twarzy;
 • szybsza regeneracja, dzięki lepszemu metabolizmowi komórkowemu;
 • sprawniejsze krążenie limfy (którego efektem jest zmniejszenie obrzęków);
 • zmniejszenie skutków bruksizmu, czyli nieświadomego zgrzytania i zaciskania zębów;
 • złagodzenie bólu głowy.

Dodatkowym atutem jest pozbycie się napięcia nerwowego. To przekłada się również na lepszy wygląd skóry, więc można powiedzieć, że jest to podwójna korzyść. Jest to bardzo ważne przy współczesnym stylu życia – to właśnie przewlekły stres, który mu towarzyszy jest jedną z przyczyn szybszego starzenia się skóry.

Jak  często wykonywać masaż, aby jego efekty utrzymały się jak najdłużej?

 

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się, aby wykonać serię zabiegów, choć poprawę wyglądu skóry i samopoczucia zaobserwujesz już po jednym takim masażu.

Do masażu używamy olejków do tego dedykowanych. Są to olejki mocno nawilżające, liftingujące, tłoczone na zimno z naturalnych składników.

 

Masaż Kobido – przeciwwskazania

Przeciwwskazania dla zabiegu to:  

 • gorączka;
 • niedawno przeprowadzony zabieg medycyny estetycznej;
 • niedawno przeprowadzony zabieg ekstrakcji zęba;
 • nadciśnienie tętnicze

Próbowałaś już różnych metod, ale Twoja skóra wciąż nie wygląda tak młodo, jakbyś tego chciała? Czas sięgnąć po metody cenione od lat w dalekiej Azji (a obecnie niemal na całym świecie).

 

Zgłoś się do nas na masaż Kobido i ciesz się  piękną skórą bez oznak starzenia i stresu!