REHABILITACJA W DOMu

Rehabilitacja domowa jest alternatywą dla rehabilitacji w przychodni, która zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjentowi. Domowi fizjoterapeuci to wykwalifikowani i certyfikowani eksperci posiadający wieloletnią praktykę zawodową. Dojadą do Ciebie samochodem wyposażonym w niezbędne do terapii i ćwiczeń przyrządy.

Kto może korzystać z rehabilitacji domowej?

Fizjoterapia w warunkach domowych pozwala rehabilitantowi na indywidualną pracę z chorym.

Świadczenia udzielane są pacjentom z zaburzeniami funkcji motorycznych spowodowanymi:

  • ogniskowymi uszkodzeniami mózgu (stanami po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych mózgu, urazach)
  • ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego (5 stopień skali oceny stopnia niepełnosprawności zwanej skalą Rankina; warunku tego nie stosuje się wobec osób do ukończenia 18. roku życia)
  • uszkodzeniem rdzenia kręgowego
  • chorobami przewlekle postępującymi, w szczególności: miopatiami, chorobą Parkinsona, zapaleniem wielomięśniowym, rdzeniowym zanikiem mięśni, guzami mózgu, procesami demielinizacyjnymi, kolagenozami, przewlekłymi zespołami pozapiramidowymi,
  • reumatoidalnym zapaleniem stawów
  • chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych oraz po zabiegach endoprotezoplastyki stawu
  • złamaniami, obrażeniami i amputacjami kończyn dolnych
  • osobom w stanie wegetatywnym

 

Jak wygląda domowa rehabilitacja?

Podczas pierwszej wizyty w domu pacjenta rehabilitant ustala indywidualny plan rehabilitacji. Przeprowadzane jest tzw. badanie funkcjonalne oraz szeroki wywiad dotyczący jednostki chorobowej. Następnie określany jest rodzaj ćwiczeń i zabiegów oraz ich częstotliwość.

Rehabilitacja w warunkach domowych nie odbiega jakością od tej wykonywanej w przychodniach. Każdy rehabilitant wyposażony jest w odpowiedni sprzęt, który pozwala na przeprowadzenie zabiegów, ćwiczeń czy masaży.

Należy zawsze pamiętać, iż wcześnie wdrożona rehabilitacja znacznie ogranicza ryzyko powikłań i zapobiega całkowitej niepełnosprawności.

CENY:

Rehabilitacja domowa do 60 minut – 120 zł

Pakiet 10 wizyt – RABAT 200 ZŁ – 1000 zł

Dojazd w Trójmieście i okolicach GRATIS

Informujemy, że jest możliwość skorzystania z szybkiej wizyty
– tego samego dnia (+20% ceny) lub wizyty w weekend (+30% ceny).

Prosimy wcześniej poinformować rehabilitanta  o chęci skorzystania z wizyty terapeuty w tym samym dniu (szybka wizyta) lub w weekend.