Masaż to zabieg, który wpływa nie tylko na ciało, ale i umysł. Połączenie aromatycznych olejków, spokojnej muzyki i świec sprawia, że możesz się w pełni zrelaksować i zapomnieć o problemach. Jednak to nie tylko dobry sposób na relaks. Masaż stosowany jest również w celach leczniczych. Dowiedz się, który zabieg będzie dla Ciebie najlepszym wyborem!
Masaż klasyczny – znany od starożytności sposób na odprężenie i walkę z chorobami
Przypuszcza się, że jego ojczyzną są Chiny. Już w starożytności zauważono, że ucisk określonych miejsc na ciele ma pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Do dziś jest to jeden z najczęściej wykonywanych masaży.
Składa się na niego kilka technik:
- głaskanie – czyli lekkie ruchy dłonią, których celem jest m.in. usprawnienie przepływu krwi, usunięcie złuszczonego naskórka, a także zniwelowanie obrzęków. Jest to technika, którą zazwyczaj stosuje się na początku i końcu masażu;
- Rozcieranie – wykonywanie ruchów posuwisto-kulistych w celu poprawy ukrwienia oraz odżywienia tkanek;
- Ugniatanie – technika, która pozwala na pobudzenie mięśni poprzez wykonanie kilku ruchów: uniesienia, uciśnięcia i wyciśnięcia;
- Oklepywanie – seria krótkich, szybkich i sprężystych uderzeń (są całkowicie bezbolesne). Celem jest zmniejszenie pobudliwości nerwowej oraz nerwobólów;
- Wibracja – technika, która polega na przekazaniu drgań pochodzących z ręki osoby wykonującej masaż do masowanej części ciała.
Połączenie kilku technik sprawia, że masaż klasyczny przynosi wiele korzyści. Ma pozytywny wpływ na kondycję skóry, zmniejsza napięcie mięśni i przyspiesza ich regenerację. Ponadto usprawnia krążenie krwi, pomaga pozbyć się uczucia niepokoju i stresu.
Masaż klasyczny zalecany jest również jako metoda wspomagająca leczenie m.in. nerwobólów, chorób związanych z zaburzeniami przemiany materii, wad postawy oraz zapalenia stawów. Istnieją również pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Jeśli masz np. egzemę, łuszczycę, czy miażdżycę naczyń obwodowych skonsultuj się z lekarzem, zanim zgłosisz się na masaż.
Masaż relaksacyjny, miodem, a może pałeczkami bambusowymi? Spraw sobie odrobinę przyjemności!
Żyjesz w stresie, masz na głowie wiele spraw i marzysz tylko o tym, aby móc na chwilę zatrzymać się i odprężyć? To znak, że czas na masaż, który pomoże Ci się odprężyć i zapomnieć o problemach dnia codziennego!
Masaż relaksacyjny – sposób na relaks i nie tylko
Masaż relaksacyjny może obejmować zarówno całe ciało, jak i jego poszczególne części (np. nogi, plecy). Ruchy osoby, która go wykonuje, są płynne i delikatne. Taki masaż pomaga odprężyć się po ciężkim dniu. Sprzyja temu również przygaszone światło w pomieszczeniu, gdzie jest wykonywany, a także spokojna muzyka i świeczki.
Nie jest to jednak wyłącznie sposób na to, aby się zrelaksować. Wykonanie takiego masażu niesie za sobą wiele innych korzyści:
- pomaga złagodzić ból;
- stymuluje układ limfatyczny i krążenia;
- przyspiesza metabolizm.
Zaleca się go m.in. w przypadku problemów ze snem, czy chronicznym zmęczeniem.
Masaż miodem – niezwykle przyjemny zabieg, który poprawi kondycję Twojej skóry
Miód to produkt, który ceniony jest nie tylko za smak i rolę w kuchniach całego świata. Od lat znany jest również ze swojego działania leczniczego. Żeby w pełni skorzystać z jego cennych właściwości, nie poprzestawaj na dodawaniu go do potraw i napojów. Równie korzystne działanie wykazuje, jeśli jest aplikowany na skórę – nie tylko w postaci kosmetyków.
Jak wygląda taki zabieg? Na początku osoba wykonująca masaż nałoży na Twoje ciało płynny miód (podgrzany do temperatury około 38 stopni). Następnie delikatnie wklepie go i wmasuje w skórę. Jest to niezwykle przyjemny masaż, który łagodzi napięcie i ból, sprzyja regeneracji, a także usprawnia krążenie krwi. Nie można zapominać również o tym, że miód to naturalny kosmetyk. Po masażu z jego wykorzystaniem zauważysz poprawę kondycji skóry – będzie wygładzona, nawilżona i lepiej odżywiona.
Masaż pałeczkami bambusowymi – eliminuje stres i poprawia jędrność skóry
Do jego wykonania używa się pałeczek i miotełek bambusowych. Tego typu masaż łączy w sobie różne techniki m.in. oklepywanie, uciskanie, muskanie o różnym tempie i intensywności.
Wskazaniem do jego wykonania są bóle mięśni i głowy, chroniczne zmęczenie, stres, a także obrzęki. Masaż pałeczkami bambusa poprawia krążenie, pomaga uelastycznić skórę, pozbyć się cellulitu, a także wzmocnić mięśnie.