Masaż to zabieg, który wpływa nie tylko na ciało, ale i umysł. Połączenie aromatycznych olejków, spokojnej muzyki i świec sprawia, że możesz się w pełni zrelaksować i zapomnieć o problemach. Jednak to nie tylko dobry sposób na relaks. Masaż stosowany jest również w celach leczniczych. Dowiedz się, który zabieg będzie dla Ciebie najlepszym wyborem!

Masaż klasyczny – znany od starożytności sposób na odprężenie i walkę z chorobami

Przypuszcza się, że jego ojczyzną są Chiny. Już w starożytności zauważono, że ucisk określonych miejsc na ciele ma pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Do dziś jest to jeden z najczęściej wykonywanych masaży.

Składa się na niego kilka technik:

  • głaskanie – czyli lekkie ruchy dłonią, których celem jest m.in. usprawnienie przepływu krwi, usunięcie złuszczonego naskórka, a także zniwelowanie obrzęków. Jest to technika, którą zazwyczaj stosuje się na początku i końcu masażu;
  • Rozcieranie – wykonywanie ruchów posuwisto-kulistych w celu poprawy ukrwienia oraz odżywienia tkanek;
  • Ugniatanie – technika, która pozwala na pobudzenie mięśni poprzez wykonanie kilku ruchów: uniesienia, uciśnięcia i wyciśnięcia;
  • Oklepywanie – seria krótkich, szybkich i sprężystych uderzeń (są całkowicie bezbolesne). Celem jest zmniejszenie pobudliwości nerwowej oraz nerwobólów;
  • Wibracja – technika, która polega na przekazaniu drgań pochodzących z ręki osoby wykonującej masaż do masowanej części ciała.

Połączenie kilku technik sprawia, że masaż klasyczny przynosi wiele korzyści. Ma pozytywny wpływ na kondycję skóry, zmniejsza napięcie mięśni i przyspiesza ich regenerację. Ponadto usprawnia krążenie krwi, pomaga pozbyć się uczucia niepokoju i stresu.

Masaż klasyczny zalecany jest również jako metoda wspomagająca leczenie m.in. nerwobólów, chorób związanych z zaburzeniami przemiany materii, wad postawy oraz zapalenia stawów. Istnieją również pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Jeśli masz np. egzemę, łuszczycę, czy miażdżycę naczyń obwodowych skonsultuj się z lekarzem, zanim zgłosisz się na masaż.

Masaż relaksacyjny, miodem, a może pałeczkami bambusowymi? Spraw sobie odrobinę przyjemności!

Żyjesz w stresie, masz na głowie wiele spraw i marzysz tylko o tym, aby móc na chwilę zatrzymać się i odprężyć? To znak, że czas na masaż, który pomoże Ci się odprężyć i zapomnieć o problemach dnia codziennego!

Masaż relaksacyjny – sposób na relaks i nie tylko

Masaż relaksacyjny może obejmować zarówno całe ciało, jak i jego poszczególne części (np. nogi, plecy). Ruchy osoby, która go wykonuje, są płynne i delikatne. Taki masaż pomaga odprężyć się po ciężkim dniu. Sprzyja temu również przygaszone światło w pomieszczeniu, gdzie jest wykonywany, a także spokojna muzyka i świeczki.

Nie jest to jednak wyłącznie sposób na to, aby się zrelaksować. Wykonanie takiego masażu niesie za sobą wiele innych korzyści:

  • pomaga złagodzić ból;
  • stymuluje układ limfatyczny i krążenia;
  • przyspiesza metabolizm.

Zaleca się go m.in. w przypadku problemów ze snem, czy chronicznym zmęczeniem.

Masaż miodem – niezwykle przyjemny zabieg, który poprawi kondycję Twojej skóry

Miód to produkt, który ceniony jest nie tylko za smak i rolę w kuchniach całego świata. Od lat znany jest również ze swojego działania leczniczego. Żeby w pełni skorzystać z jego cennych właściwości, nie poprzestawaj na dodawaniu go do potraw i napojów. Równie korzystne działanie wykazuje, jeśli jest aplikowany na skórę – nie tylko w postaci kosmetyków.

Jak wygląda taki zabieg? Na początku osoba wykonująca masaż nałoży na Twoje ciało płynny miód (podgrzany do temperatury około 38 stopni). Następnie delikatnie wklepie go i wmasuje w skórę. Jest to niezwykle przyjemny masaż, który łagodzi napięcie i ból, sprzyja regeneracji, a także usprawnia krążenie krwi. Nie można zapominać również o tym, że miód to naturalny kosmetyk. Po masażu z jego wykorzystaniem zauważysz poprawę kondycji skóry – będzie wygładzona, nawilżona i lepiej odżywiona.

Masaż pałeczkami bambusowymi – eliminuje stres i poprawia jędrność skóry

Do jego wykonania używa się pałeczek i miotełek bambusowych. Tego typu masaż łączy w sobie różne techniki m.in. oklepywanie, uciskanie, muskanie o różnym tempie i intensywności.

Wskazaniem do jego wykonania są bóle mięśni i głowy, chroniczne zmęczenie, stres, a także obrzęki. Masaż pałeczkami bambusa poprawia krążenie, pomaga uelastycznić skórę, pozbyć się cellulitu, a także wzmocnić mięśnie.

Marzysz o chwili relaksu, która wpłynie pozytywnie zarówno na Twoje ciało, jak i umysł? Umów się na wykonanie masażu, dzięki któremu poczujesz się odprężony i szybciej uporasz się z bólem, obrzękami oraz innymi dolegliwościami.