Nie ma osoby, która nie chciałaby, aby jej twarz wyglądała młodo. Jednak nie każdy jest przekonany do zabiegów medycyny estetycznej z użyciem igieł. Alternatywą  jest masaż Kobido. Dowiedz się, co sprawia, że nazywany jest japońskim liftingiem.

Na czym polega masaż Kobido?

Masaż jest bezpieczny i nieinwazyjny. Będzie dobrym wyborem, jeśli boisz się zabiegów medycyny estetycznej, w których wykorzystuje się igły. W tym przypadku ich używanie nie jest konieczne. Właśnie dlatego masaż Kobido nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Wszystko odbywa się jedynie za pomocą intensywnych i szybkich ruchów rąk.

Kobido jest zbiorem różnych technik. To jedna z najbardziej zaawansowanych technicznie form masażu twarzy, które wykonuje się w Japonii. Składa się z kilku etapów:

 • Masażu tkanek głębokich – wykonuje się go bez użycia olejków. Celem jest zniwelowanie napięcia mięśni oraz wygładzenie zmarszczek;
 • Elementów masażu relaksacyjnego – poprawiają krążenie krwi, a tym samym koloryt skóry. Dodatkowo pomagają rozluźnić mięśnie;
 • Drenażu lifmatycznego – usprawnia przepływ limfy, dzięki czemu zmniejsza obrzęki,
 • Liftingu – jest główną, najbardziej intensywną częścią masażu Kobido. Osoba, która go wykonuje, intensywnie podszczypuje skórę. Powoduje to jej uniesienie i usprawnia przepływ krwi;
 • Akupresury – polega na stymulacji różnych punktów na twarzy, a tym samym wpływa na pracę konkretnych mięśni.

Czy musisz w jakiś sposób przygotować się do masażu Kobido? Zaleca się, aby wcześniej dobrze nawodnić organizm. Poza tym należy zgłosić się na niego bez makijażu oraz zarostu (dopuszczalny jest jedynie niewielki, najwyżej 2-dniowy).

O czym warto pamiętać już po wykonaniu masażu? Czy jest coś, co możesz zrobić, aby efekt utrzymywał się dłużej? Po pierwsze zaleca się, aby nie poprzestawać na jednym zabiegu (choć i tak zauważysz po nim poprawę kondycji skóry). Długotrwałe rezultaty są możliwe do uzyskania już po wykonywaniu 1 sesji w tygodniu.  

Po masażu Twoja skóra będzie lepiej wchłaniać składniki zawarte w kosmetykach. Warto to wykorzystać i stosować te, które mogą podtrzymać efekt. Możesz sięgnąć po kremy o właściwościach ujędrniających (np. z kwasem hialuronowym, witaminą B5, wodą termalną).

Naturalny efekt odmłodzenia

Jaki wpływ na Twoją skórę ma japoński lifting? Jego wykonanie niesie za sobą wiele korzyści:

 • stymuluje produkcję elastyny i kolagenu;
 • pobudza metabolizm skóry, dzięki czemu proces regeneracji zachodzi szybciej;
 • zmniejsza napięcie mięśni twarzy, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu zmarszczek mimicznych;
 • pobudza krążenie krwi i limfy, co skutkuje poprawą kolorytu skóry oraz zmniejszeniem obrzęków;
 • niweluje zmiany, które są wynikiem bruksizmu (nieświadomego zaciskania i zgrzytania zębami);
 • działa relaksująco, pomaga pozbyć się stresu i napięcia;
 • pomaga złagodzić bóle głowy.

Ze względu na pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu, a także spłycanie zmarszczek, masaż Kobido daje naturalny efekt odmłodzenia. Poza tym sprawia, że Twoja skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona, dzięki czemu twarz wygląda promiennie. Będzie dobrym wyborem, jeśli szukasz naturalnego, długotrwałego sposobu na poprawę kondycji skóry i na młody wygląd. Poza tym tego typu masaż jest wskazany, jeśli żyjesz w ciągłym stresie. Pomoże pozbyć się napięcia mięśni, a także uciążliwych bólów głowy.

Przeciwwskazania do wykonania masażu Kobido

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania japońskiego liftingu?  Nie zaleca się go, jeśli zmagasz się ze stanami zapalnymi skóry. Będziesz musiał poczekać również, jeśli pojawi się u Ciebie gorączka.

Kolejnym przeciwwskazaniem są stany ropne okołozębowe oraz ekstrakcje zębowe. Wykonanie masażu Kobido nie jest wskazane również od razu po zabiegach medycyny estetycznej. W przypadku mezoterapii igłowej, botoksu, a także po zastosowaniu nici liftingujących i kwasu hialuronowego zaleca się odczekanie kilku tygodni.

Do innych przeciwwskazań zalicza się m.in. wysokie ciśnienie tętnicze krwi, a także pierwszy trymestr ciąży. Jeśli spodziewasz się dziecka, skonsultuj z lekarzem możliwość wykonania zabiegu w późniejszych miesiącach.

Umów się na masaż Kobido i połącz przyjemne z pożytecznym! Nasi specjaliści zadbają o to, żebyś poczuł się w pełni zrelaksowany, a Twoja skóra nabrała promiennego i młodego wyglądu.