Masaż Kobido, czyli niechirurgiczny lifting twarzy

Pragniesz wyglądać młodo, a jednocześnie nie chcesz poddawać się zabiegom medycyny estetycznej? Zastanawiasz się, czy w takim razie masz do wyboru coś innego niż tylko kosmetyki do twarzy? Sprawdź, czym jest masaż Kobido, nazywany nie bez powodu niechirurgicznym liftingiem twarzy.

Japońska sztuka masażu, którą pokochali również Europejczycy

Sztuka masażu Kobido, którą niektórzy określają nawet mianem rytuału, wywodzi się z tradycji japońskiej. W Azji znana jest od lat, choć początkowo jej zalety mogli doceniać wyłącznie szlachetnie urodzeni lub przedstawiciele rodziny cesarskiej. Na szczęście dziś nie ma takich ograniczeń – dzięki temu masaż Kobido stał się popularny niemal na całym świecie.

Jak wygląda masaż Kobido?

W Japonii uznaje się go za jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie form masażu twarzy. Wszystko przez to, że w celu osiągnięcia zachwycających rezultatów łączy różne techniki. Połączenie ruchów o różnej intensywności i szybkości pozwala pobudzić również głębsze warstwy skóry i mięśnie.

Jak wygląda masaż Kobido w praktyce? Dzieli się na kilka etapów. Pierwszy z nich to  masaż skóry głowy i włosów. Następnie masaż tkanek głębokich, który wykonywany jest bez użycia olejków. Jego celem jest zniwelowanie napięcia mięśniowego, a tym samym spłycenie zmarszczek mimicznych.

Po masażu tkanek głębokich czas na relaks. Za pomocą odpowiednich ruchów osoba wykonująca masaż sprawi, że poczujesz się rozluźniona. Pozbędziesz się napięcia, które gromadzi się w Twoim ciele i przynajmniej na chwilę zapomnisz o problemach dnia codziennego. Masaż Kobido ma pozytywny wpływ na Twój wygląd, a także samopoczucie – wyjdziesz z gabinetu nie tylko młodsza, ale i odprężona.

Kolejny etap to drenaż limfatyczny, czyli technika, której zadaniem jest usprawnienie przepływu limfy. Dzięki jej zastosowaniu masaż Kobido pozwala pozbyć się nie tylko zmarszczek, ale i obrzęków.

Przedostatni etap nazywany jest liftingującym. Osoba wykonująca masaż będzie podbierać i lekko podszczypywać Twoją skórę. Wszystko po to, aby usprawnić przepływ krwi i poprawić owal twarzy. Po zakończeniu tej części, czas na kolejny etap – akupresurę. Ma ona na celu stymulację określonych punktów na twarzy, co wpływa na pracę mięśni.

Dlaczego masaż Kobido nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy?

Jest to określenie, które z pewnością wzbudza zainteresowanie. Co jednak tak naprawdę decyduje o tym, że o masażu Kobido mówi się właśnie w ten sposób? Złożoność ruchów, połączenie tych szybkich z wolniejszymi sprawia, że bez ingerencji chirurga twarz wygląda na młodszą. Jest to technika masażu, która:

  • usprawnia krążenie krwi, przez co skóra jest lepiej odżywiona;
  • niweluje napięcie mięśniowe;
  • stymuluje produkcję elastyny oraz kolagenu;
  • zmniejsza zmarszczki mimiczne.

Nie można zapomnieć również o innych zaletach. Masaż Kobido pomaga pozbyć się stresu, a także złagodzić bóle głowy. A nie od dziś wiadomo, że lepsze samopoczucie przekłada się na promienny i młody wygląd!

Czy każdy może skorzystać z takiego masażu ? Niestety istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania (choć niektóre z nich mają charakter przejściowy). Wstrzymaj się z masażem, jeśli masz gorączkę, jesteś świeżo po zabiegu medycyny estetycznej lub wizycie u stomatologa (przeciwwskazaniem są ekstrakcje zębowe oraz stany ropne okołozębowe). Nie jest on zalecany również w przypadku, gdy chorujesz na nadciśnienie tętnicze lub jesteś w pierwszym trymestrze ciąży.

Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z osobą, która wykonuje masaż Kobido. Dzięki temu zyskasz pewność, że możesz poddać się niechirurgicznemu liftingowi twarzy.

Nie chcesz korzystać z zabiegów medycyny estetycznej i szukasz innego sposobu na to, aby Twoja skóra wyglądała młodziej? W takim razie umów się na masaż Kobido! Ta ceniona od lat japońska technika masażu pomoże Ci pozbyć się nie tylko zmarszczek, ale i stresu. Nasi specjaliści zadbają o to, żebyś wyszła z zabiegu nie tylko ze skórą pozbawioną oznak starzenia, ale i odprężona!

Leave a Comment