Masaż Relaksacyjny

MASAŻ RELAKSACYJNY GDYNIA

Ludzkość od tysięcy lat zna lecznicze walory masażu. Jednakże dzisiaj konieczne nie jest jedynie dbanie o zdrowie fizyczne – ciągły stres, natłok informacyjny, nawałnica obowiązków… To wszystko może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu psychicznym, a doskonałą metodą pozwalającą zadbać o zadowalającą kondycję naszego umysłu jest właśnie masaż relaksacyjny. Ten rodzaj terapii pomaga m.in. zredukować napięcie mięśniowo-nerwowe, zrelaksować umysł oraz uzyskać uczucie pełnego odprężenia i zmniejszyć poziom stresu.

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Na czym polega masaż relaksacyjny? W najprostszych słowach polega na ugniataniu, głaskaniu, rozcieraniu, oklepywaniu  za pomocą rąk masażysty, które  to pozwolą odprężyć się po długotrwałym wysiłku fizycznym bądź psychicznym. Jest to delikatny zabieg gorącymi olejkami, przeprowadzany w spokojnej, wyciszającej atmosferze, przy relaksacyjnej muzyce i blasku świec, co pozwala  oderwać się od trosk i problemów. Ruchy przy tym masażu  są powolne i głębokie.

Dla kogo przeznaczony jest masaż relaksacyjny? Dla każdego, bo kto w dzisiejszym świecie nie jest przemęczony bądź zestresowany. Jednak szczególne zalety masażu relaksacyjnego odczują osoby dotknięte bezsennością, długotrwałym stresem, uczuciem napięcia mięśniowego czy nadpobudliwością nerwową. Dobrą wskazówką do poddania się masażowi jest również chroniczne zmęczenie i poczucie braku energii. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg oczyszcza umysł i ciało, przywraca harmonię oraz spokój wewnętrzny.

Czy istnieją przeciwwskazania do masażu relaksacyjnego? Masaż jest zabiegiem bezpiecznym i zasadniczo nie występują żadne przeciwwskazania do jego wykonania. W przypadku wątpliwości, zwłaszcza dotyczących chorób skóry, należy skonsultować się z lekarzem bądź terapeutą.

Poza wymienionymi już odprężającymi walorami masażu relaksującego należy też wymienić jego działanie lecznicze i poprawiające funkcjonowanie organizmu. Pomaga w stanach po kontuzjach oraz w trakcie rehabilitacji po wypadkach dzięki zmniejszaniu dolegliwości bólowych. Masaż poprawia metabolizm tym samym przyspiesza proces spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. W końcu stymuluje krążenie zarówno krwi (dzięki czemu zapobiega procesom zakrzepowym) jak i chłonki, co pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu, tym samym wzmacnia odporność.

Sposoby wykonywania masażu relaksacyjnego

Samych technik wykonywania masażu relaksacyjnego jest wiele, a ich dobór zależy zarówno od preferencji i potrzeb pacjenta jak i umiejętności masażysty. Masaż może przyjąć formę całościową jak i skupić się na jednej bądź kilku partiach ciała. Najczęściej terapeuta płynnymi i powolnymi ruchami, dającemu pacjentowi szansę na wejście w stan relaksu, przechodzi od delikatnego, relaksującego głaskania, przez ugniatanie poprawiające ukrwienie tkanek, do rozcierania i oklepywania, mających redukować obrzęki i pobudzać krążenie, żeby masaż skończyć ponownie odprężającym głaskaniem.

Masaż koi nasze zmysły a skóra jest  lepiej odżywiona, ustępują zastoje i obrzęki.

Leave a Comment