Dlaczego warto korzystać z pomocy dietetyka w Technologii Ciała?

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż zdrowe jedzenie. W końcu wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach typu pięć posiłków dziennie, regularne sięgać po warzywa i owoce, a także unikać istotnego nadmiaru węglowodanów. Jest to jednak złudne wrażenie. Dbanie o organizm to złożony proces, a na utrzymanie odpowiedniej diety składa się wiele czynników. Warto skorzystać ze wsparcia związanego z odżywianiem w Technologii Ciała, które łączy ze sobą nie tylko prowadzenie dietetyczne, ale także współpracę z trenerem personalnym, rehabilitację, czy np. ćwiczenia w kombinezonach EMS. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Poznaj zalety takiej współpracy. 

Kim jest dietetyk?

To osoba, której zadaniem jest edukowanie w kwestii prawidłowego żywienia. Ta definicja jest dosyć szeroka, a praca dietetyka bywa bardzo różnorodna.

W Technologii Ciała wiemy, jak ważne są kompetencje dietetyka! Obecnie tym tytułem mianuje się również osoby po kursach i takie, które ukończyły szkołę średnią na odpowiednim kierunku. Stawiamy na pełną wiedzę oraz doświadczenie praktyczne dietetyków, z którymi współpracujemy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że u nas skorzystasz z usług tylko sprawdzonych specjalistów.

W jakich problemach pomoże Ci współpraca z dietetykiem?

Wiele osób ma mylne przekonanie o tym, że do dietetyka warto udać się tylko wtedy, kiedy chce się zgubić nadmierne kilogramy. To błąd! Do tego specjalisty można umówić się nie tylko przy redukcji wagi. Z jego usług skorzystasz także wtedy, kiedy chcesz także zwiększyć masę mięśniową i wagę. Profesjonalną dietę mogą stosować kobiety w ciąży, osoby starsze, dzieci, a także każdy, kto po prostu chce poprawić jakość spożywanych posiłków.

Jest to doskonały wybór dla osób, które cierpią na różne schorzenia, prowadzą nieregularny tryb życia czy próbują walczyć z nieodpowiednimi nawykami żywieniowymi. Specjalista nie tylko rozpisze odpowiednią dietę, ale też zleci wykonanie badań pozwalających na dokładniejsze określenie stanu zdrowia i zasugeruje rodzaj oraz intensywność aktywności fizycznej. Dietetyk przygotuje plan tak, aby był on dostosowana do Twojego trybu życia. Mając gotowe rozwiązanie i przepisy w zasięgu ręki, możesz łatwiej zmotywować się do ich realizacji. Do dietetyka powinna wybrać się również każda osoby, który chorują przewlekle. W wielu jednostkach chorobowych takich jak np. cukrzyca, insulinooporność, choroba Hashimoto odżywianie jest kluczowym elementem leczenia.

Dieta i aktywność fizyczna idą w parze! Zalety współpracy dietetycznej w Technologii Ciała.

Tym, co wyróżnia ofertę Technologii Ciała na tle innych propozycji, jest łączenie diety z aktywnością fizyczną. U nas kompleksowo zadbają o Ciebie dietetyk, trener personalny oraz fizjoterapeuta.

Takie podejście ma wiele zalet. Wśród nich wymienić można:

  • całościowe spojrzenie na zdrowy tryb życia – sposób odżywiania to tylko jedna ze składowych, równie ważna jest aktywność fizyczna i pielęgnowanie w sobie zdrowych nawyków, które powinny zostać z Tobą na całe życie;
  • możliwość skorzystania z ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz trenera personalnego – jeśli stan zdrowia nie pozwala Ci na natychmiastowe rozpoczęcie aktywności fizycznej (ze względu na schorzenia, urazy czy dużą nadwagę), zadbamy o to, aby przywrócić pełną mobilność;
  • indywidualne podejście – każda dieta i plan treningowy są tworzone do potrzeb danej osoby.

Co najważniejsze – w Technologii Ciała nie ma rzeczy niemożliwych! Nawet jeśli nie możesz zacząć ćwiczeń ze względu na kwestie zdrowotne, a na co dzień żyjesz np. z bólem bioder, kolan, barków czy kręgosłupa, możesz odmienić swoje życie.

Kluczowe jest dla nas całościowe, stopniowe działanie w obszarze zmian nawyków żywieniowych, poziomu aktywności fizycznej oraz mobilności. Każdy pacjent na początku swojej drogi z dietetykiem wypełnia rozbudowaną ankietę, która pozwala na lepsze poznanie zwyczajów oraz możliwości danej osoby. Z nami dieta, zachowanie odpowiednich nawyków żywieniowych i dopasowana do każdego aktywność fizyczna będzie przyjemnością – dbałość o stan zdrowia stanie się Twoją nową, atrakcyjną codziennością! Przywrócimy Twoją witalność i stopniowo wyeliminujemy kontuzje i bóle.

Chcesz skorzystać z usług wsparcia dietetycznego połączone z rehabilitacją i odpowiednimi ćwiczeniami? W Technologii Ciała czeka na Ciebie profesjonalna pomoc. Umów się na wizytę już dziś!

Leave a Comment