wkładki ortopedyczne technologia ciała

Zadbaj o swoje stopy dzięki indywidualnym wkładkom ortopedycznym w TC Technologia Ciała

Często bolą Cię stopy? Masz stojącą pracę? Podeszwy Twoich butów ścierają się nierównomiernie? A może stwierdzono u Ciebie wadę postawy? Zastanawiasz się, jak możesz przynieść ulgę swoim stopom na co dzień i masz dosyć rezygnowania z eleganckiego obuwia tylko dlatego, że po kilku minutach marzysz tylko o tym, by je zdjąć? Sprawdź indywidualne wkładki ortopedyczne, które przynoszą ulgę każdym stopom.

Do czego służą wkładki ortopedyczne?

Stopy są niezmiernie ważnym elementem narządu ruchu. Przenoszą wypadkową wszystkich sił działającą na układ ruchu na podłożę. W związku z tym nie tylko spotykają się ze znacznymi przeciążeniami w ciągu dnia, lecz również będą się w nich kumulować wszelkie odstępstwa od normy z „wyższychpięter” układu ruchu. Nasi specjaliści biorą pod uwagę między innymi takie czynniki jak waga pacjenta, ustawienie stopy (pronacja, supinacja), płaskostopie, koślawośćkolan, wadypostawy, rodzaj aktywności fizycznej czy też rodzaj preferowanego obuwia. Otrzymany w ten sposób produkt spełnia nawet najbardziej rygorystyczne wymogi klienta!

Kiedy stosować wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne szczególnie polecamy osobom, które cierpią z powodu:


• zespół stopy cukrzycowej,
• choroby reumatoidalne,
• metatarsalgia,
• płaskostopie poprzeczne i podłużne,
• entezopatia rozcięgna podeszwowego,
• nadmierna pronacja bądź supinacja stopy,
• zapalenie ścięgna Achillesa,
• bóle stawowe i kręgosłupa,
• koślawość i szpotawość kolan,
• nierówna długość nóg,
• haluksy,
• rotacjebioder,
• wszystkiewady postawy.

Oczywiście, korzyści ze stosowania wkładek ortopedycznych odczują również osoby, które nie cierpią z wyżejwymienionych schorzeń. W szczególności mówimy tu o osobach, które pracują na stojąco, których stopy codziennie przenoszą liczne przeciążenia. Odpowiednie wsparcie oraz amortyzacja nie tylko podniosą comfort codziennej pracy, lecz również pomogą w powstrzymywaniu niekorzystnych zmian zwyrodnieniowych w stawach kolanowych I biodrowych.


Szczególną uwagę na odpowiednie wkładki powinny zwrócić uwagę osoby trenujące tzw. „high impact sports”. Zalicza się do nich między innymi bieganie (szczególnie na bieżni czy asfalcie), tenis ziemny, squash, koszykówka, siatkówka, niektóre ćwiczenia fitness czy gimnastyka sportowa. Pokrótce, wszelkie aktywności, w których występuje powtarzający się, dynamiczny kontakt stóp z twardym podłożem. Dla takich sportowców ważna jest nie tylko solidna stabilizacja, która zmniejszy przeciążenia wywierane na stawy skokowe, lecz również odpowiednia amortyzacja. To właśnie brak tej ostatniej może doprowadzić do poważnych kontuzji, od tzw shin-splints do złamań przeciążeniowych kości włącznie.

Co oferują indywidualne wkładki ortopedyczne ?

Najważniejszą cechą oferowanych przez nas wkładek jest ich odpowiednie, profesjonalne dobranie do każdej stopy i do każdych celów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nasi specjaliści są w stanie nie tylko odpowiednio dopasować ich kształt, lecz również dobrać odpowiedni rodzaj materiału, który zapewni zarówno odpowiednie wsparcie stopy jak I oczekiwany przez Państwa stopień amortyzacji.


Oferowane przez nas wkładki są wykonane z termoplastycznej pianki EVA bądź poliuretanu. Ich dopasowanie poprzedzone jest kompleksowym badaniem fizykalnym stop oraz biomechaniki chodu. Nasi specjaliści wykorzystują w tym celu technologię PODOSmartTM. Pacjent umieszcza inteligentną wkładkę DigitsoleTM w swoim obuwiu, a następnie biega I chodzi jak zazwyczaj. Wkładka DigitsoleTM dokonuje odczytów I przesyła je do komputera PodoStationTM, gdzie złożone algorytmy przetwarzają zebrine dane, tworząc cyfrowy wzorzec biomechaniki chodu I anatomii stopy. Pozwala to nie tylko na optymalny dobór wkładek ortopedycznych, lecz również na holistyczne podejście I włączenie indywidualnej fizjoterapii, opartej na indywidualnych cechach biomechanicznych pacjenta.


Badanie pacjenta jest uzupełniane zebraniem odpowiedniego wywiadu, określeniem oczekiwań i wymogów pacjenta. Dopiero w oparciu o takie dane dobiera I formuje się pożądaną wkładkę ortopedyczną. Wykorzystanie materiałów termoplastycznych pozwala nie tylko na łatwiejsze I dokładniejsze uformowanie kształtu wkładki, lecz również umożliwia późniejszą kontrolę I korektę ewentualnych niedociągnięć, aż do osiągnięcia korekcji docelowej. Dzięki temu otrzymacie Państwo najwyższej jakości product dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Leave a Comment