Taping twarzy – jak nakleja się taśmy?

Kinesiotaping estetyczny – znany także jako taping twarzy lub facetaping – to zabieg, który w efektywny, bezbolesny i nieinwazyjny sposób modeluje i odpręża mięśnie twarzy. Efektem jest młodszy wygląd i lepsze samopoczucie. W jaki sposób nakleja się taśmy na twarz? Poznaj wszystkie sekrety tej techniki!

Jak działają taśmy?

Poprawa owalu twarzy, przywrócenie sprężystości skóry i jej uelastycznienie to główne zalety stosowania tapingu twarzy. Po aplikacji taśmy delikatnie unoszą skórę, zwiększając tym samym przestrzeń pomiędzy skórą a tkanką podskórną. Przekłada się to na zmniejszone napięcie mięśni, poprawę krążenia, zmniejszenie ucisku na naczynia limfatyczne. Przepływ chłonki znacznie się zwiększa, do tkanek dociera więcej tlenu i substancji odżywczych.

Aby metoda zadziałała prawidłowo, ważna jest odpowiednia aplikacja. Pozwoli ona na rozluźnienie napiętych mięśni, wspomoże pracę mięśni i usprawni działanie układu limfatycznego.

Technika nakładania taśm na twarz

Skoro już wiesz, jakie korzyści niesie za sobą taping, to czas dowiedzieć się, jak krok po kroku wygląda technika facetapingu.

Przygotowanie przed zabiegiem

Przed tapingiem estetycznym należy pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze – bezpośrednio przed kinesiotapingiem nie stosuj kosmetyków z silnymi substancjami aktywnymi. Unikaj przede wszystkim retinolu i kwasów kosmetycznych. W połączeniu z klejem mogą wywołać silną reakcję alergiczną.

Bezpośrednio przed zabiegiem oczyść skórę z zabrudzeń i resztek makijażu. Możesz nałożyć lekki krem i poczekać kilka minut, aż się wchłonie. Zalecane jest także wykonanie masażu przez tapingiem, co ma na celu pobudzenie tkanek.

Naklejanie taśm na twarz

Taśmy nakładane są przez osobę, która ma wiedzę na temat układu mięśni na twarzy. Przed aplikacją taśma jest docinana na odpowiednią długość. W zależności od oczekiwanych efektów może być nałożona na czoło, okolice oczu, policzek, nos, podróbek oraz szyję.

Taśmy pozostają na twarzy przez 6–8 godzin. To o wiele krótszy czas działania, niż w przypadku taśm stosowanych na brzuch, plecy czy w okolicach biustu, które mogą pozostawać na skórze na czas od 3 do 5 dni.

Taśmy nie ograniczają wykonywania codziennych czynności. Można się w nich kąpać czy pracować. Bezwzględnie nie można z nimi korzystać z sauny, solarium, a także wystawiać twarzy na promienie słoneczne.

Zdejmowanie i pielęgnacja po tapingu

Co musisz zrobić, kiedy przychodzi czas zdjęcia taśm? Najlepiej zmoczyć je letnią wodą i delikatnie zroluj. Nie zrywaj ich ani nie szarp, ponieważ mogłoby się to skończyć uszkodzeniem skóry lub mocnymi podrażnieniami! Po zdjęciu taśm umyj twarz i zastosuj swoje ulubione kosmetyki pielęgnacyjne.

Taping twarzy w domu

Czy możesz wykonać kinesiotaping estetyczny samodzielnie? Nakładanie taśm w domu jest możliwe, ale nie powinno być wykonywane bez odpowiedniego przeszkolenia pod okiem specjalisty.

Kinesiotaping połączony z odpowiednimi technikami automasażu może być świetnym sposobem na zadbanie o siebie w domowym zaciszu. Jeśli jednak nie masz w tym doświadczenia, to o wiele lepszym wyborem będzie umówienie się na wizytę u specjalisty. W ten sposób zyskujesz pewność, że efekty będą odpowiednie!

Efekty niepożądane po tapingu twarzy

Zabieg ten jest uważany za bezpieczny, ale czasami pojawić się mogą niepożądane efekty. Zastanawiasz się, jakie efekty niepożądane mogą wystąpić po facetapingu?

Alergia na klej do taśmy

Jednym z najczęściej występujących efektów niepożądanych jest podrażnienie w miejscu przyklejenia. Stosowane do taśm kleje są hipoalergiczne, ale nigdy nie możesz mieć pewności co do tego, jak Twoja skóra zareaguje na kontakt z klejem.

Objawy reakcji alergicznej na taśmy to:

  • pieczenie,
  • swędzenie,
  • zaczerwienienie.

Kiedy pojawią się niepokojące objawy, jak najszybciej usuń taśmę ze skóry, zmyj resztki kleju i zastosuj łagodzący krem. W przypadku silnej reakcji wypij wapno. Większość objawów mija samoczynnie po kilku godzinach od usunięcia taśmy.

Jeżeli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia poinformuj o tym fakcie osobę wykonującą zabieg. Na rynku dostępne są specjalne taśmy przeznaczone do skóry wrażliwej.

Chcesz spróbować efektu odmłodzenia i liftingu twarzy bez operacji? Facetaping to wybór dla osób, które chcą się cieszyć pięknym, młodym wyglądem – umów się na kinestoptaping estetyczny!

Leave a Comment